MN RISE 17U
NumberNameSchoolHeightTournamentDateLocation
2REECE MELBYNEW ULM PUBLIC6’5"COMET SHOOTOUT*APRIL 13-14ST. CLOUD
3ISAAC OPPEGARDOWATONNA6’3"D1MN TOURNEY*APRIL 20METRO
4KOBE WEIMERTJANESVILLE-WALDORF-PEMBERTON5’11"***HARD WORK LIVE (PREP HOOPS CIRCUIT)*APRIL 26-28MADISON, WI
10DUNWA OMOTMN VALLEY LUTHERAN6’4"***BATTLE AT THE LAKES (PREP HOOPS CIRCUIT)MAY 10-12METRO
11JON ZINNIELNEW ULM CATHEDRAL6’6"FURY SHOOTOUT*MAY 18/19METRO
12WYATT GEISTFELDMARTIN COUNTY WEST6’3"NHR STATE TOURNAMENT*MAY 31-JUNE 2METRO
15WYATT OLSONST. PETER6’6"SUMMER SLAM*JULY 12-14SIOUX FALLS, SD
22JACE MAROTZMN VALLEY LUTHERAN6’3"D1 SUMMER CLASSIC*JULY 19-21METRO
30RILEY HULKENICOLLET6’1"GPAJULY 24-26ST. CLOUD
50JORDAN MERSETHMANKATO EAST6’6"***HARD WORK REGIONAL FINALE (PREP HOOPS CIRCUIT)JULY 26-28METRO
COACHESTYLER SLICK & KORY KETTNER
MN RISE 16U
NumberNameSchoolHeightTournamentDateLocation
1MASON ELLWEINMANKATO WEST6’0"COMETS SHOOTOUT*APRIL 13-14ST. CLOUD
2JOHN PALMERFARIBAULT5’10"D1MN TOURNAMENT*APRIL 20METRO
5TYLER UNDERWOODBYRON5’8"HARD WORK LIVE (PREP HOOPS CIRCUIT)*APRIL 26-28MADISON, WI
12EASTON HULKEBYRON6’1"MEG VANG*MAY 4/5METRO
14TRAVIS UNDERWOODBYRON6’0"BATTLE AT THE LAKES (PREP HOOPS CIRCUIT)MAY 10-12METRO
20BENNETT OLSONST. PETER6’3"FURY SHOOTOUT*MAY 17-19METRO
21KEGAN HEIDERSCHEIDTSLEEPY EYE PUBLIC6’4"NHR STATE TOURNEY*MAY 31-JUNE 2METRO
23CAMERON ANDERSONBLUE EARTH AREA6’1"D1 SUMMER CLASSIC*JULY 19-21METRO
24KY HARRISONMN VALLEY LUTHERAN6’2"HARD WORK REGIONAL FINALS (PREP HOOPS CIRCUIT)JULY 26-28METRO
35SHANE STEVENSENNICOLLET6’5"
COACHESMARTIN STEVENS & COLDEN HUTTON
MN RISE 15U
NumberNameSchoolTournamentDateLocation
3HAYDEN JONESST. JAMESCOMETS SHOOTOUT*APRIL 13-14ST. CLOUD
4CARSON HUTTONHUTCHINSOND1MN TOURNAMENT*APRIL 20METRO
11CONNER ANDREEST. CLAIRHARD WORK LIVE (PREP HOOPS CIRCUIT)*APRIL 26-28MADISON, WI
20ZACH HERRMANNBLUE EARTH AREAMEG VANG*MAY 4/5METRO
12ZACH JORGENSENFAIRMONTBATTLE AT THE LAKES (PREP HOOPS CIRCUIT)MAY 10-12METRO
24DOMINIK PAULSONWATERVILLE-ELYSIAN-MORRISTOWNFURY SHOOTOUT*MAY 18/19METRO
1COLTON THOMSENNICOLLETNHR STATE TOURNAMENT*MAY 31-JUNE 2METRO
34ISAAC KRONBACKWABASSOD1 SUMMER CLASSIC*JULY 19-21METRO
15JONAH MEHLHAFFMANKATO WESTHARD WORK REGIONAL FINALS (PREP HOOPS CIRCUIT)JULY 26-28METRO
5ETHAN MCGREGORMAPLE RIVER
COACHKEEGAN OAK
MN RISE 14U PURPLE
NumberNameSchoolTournamentDateLocation
2SAWYER KACZMAREKGSLCOMETS SHOOTOUT*APRIL 13-14ST. CLOUD
25AIDEN SINDELIRMAPLE RIVERD1MN TOURNAMENT*APRIL 20METRO
10WILL SELLERSMAPLE RIVERFUTURE STARS*APRIL 26METRO
14BRYCE PIOTTERNEW ULM PUBLICMEG VANG*MAY 4/5METRO
23HUNTER STEVENSST. JAMESBATTLE AT THE LAKES*MAY 10-12METRO
21HAYDEN NIEBUHRMAPLE RIVERFURY SHOOTOUT*MAY 18/19METRO
22KALEB WAITSLEEPY EYE ST. MARY’SNHR STATE TOURNEY*MAY 31-JUNE2METRO
32ALEX STRESEMANNST. JAMESSCHEDULES ARE SUBJECT TO CHANGE
30